Přispějte zde!

Prosba o podporu

Když v roce 2009 nastupovala moje manželka (vědec – biochemik) po mateřské dovolené do práce, byly naše mzdy srovnatelné. Ačkoliv z médií musí každý nabýt dojmu, že žádné jiné profesi nejsou mzdy zvyšovány častěji a o větší částky než učitelům (pár dalších informací o tomto pozoruhodném mechanismu), poměr našich mezd to nějak odmítá vzít na vědomí a neustále se zhoršuje v můj neprospěch (překonal hodnotu 1:1,5 a směřuje k hodnotě 1:2). S tím je bohužel stále obtížnější obhajovat čas, který věnuji namísto rodině učebnicím (ze kterých rodina nic nemá).
Protože zařazení reklamy je pro mě z důvodů přesvědčení neprůchozí, bylo rozhodnuto, že se nakonec rozhodnu požádat o přímou podporu Vás - uživatele serveru. Pokud tedy máte pocit, že materiály na serveru www.realisticky.cz pro vás měly nějaký přínos, zkuste zohlednit, že jejich přípravě obětoval autor tisíce hodin, které mohl věnovat jiným věcem.

Libovolné příspěvky autorovi můžete zaslat na účet 670100-2206434735/6210.

Libovolné příspěvky spolku na naplnění jeho cílů můžete zaslat na účet 670100-2206434743/6210.

Pokud učíte nebo doučujete mohly by Vás zajímat Editovatelné verze učebnic

Další prosby

Pokud Vám učebnice přijdou užitečné a máte možnost někam umístit odkaz na tyto stránky, udělejte to. Zlepší se tím naše pozice ve vyhledávačích a tím i šance, že se o učebnici dozví další učitelé i studenti. Nemáme za sebou žádnou z nátlakových skupin, které rozhodují o tom, co se bude ve školách učit, jediné čím se můžeme prosadit, je doporučení těch, kteří to s námi zkusili.

Souběžně s tvorbou učebnice ve stávající podobě probíhá její konverze do čistě webové podoby (XHTML, CSS, MathML). V současné době jsme ve fázi hledání rozumého způsobu převodu učebnice (text, vzorce) z formátu MS Word s vloženými objekty MathType Equation do LaTeXu nebo rovnou do webové podoby. Pokud byste chtěli pomoci s tímto problémem, ozvěte se prosím na mail: ucebnice.m.f ["zavináč"] gmail ["tečka"] com.

Člověk je tvor omylný. Stránky určitě obsahují spoustu omylů a nepřesností. Pokud nějaké najdete, napište do diskuse nebo dejte, prosíme, vědět na mailovou adresu martin ["zavináč"] krynicky ["tečka"] cz.